Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Храбан І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Храбан І. А. 
Система європейської безпеки і напрями воєнно-політичної інтеграції України до її структур (Політологічний аналіз) : Моногр. / І. А. Храбан; Об'єдн. ін-т при Нац. акад. оборони України. - К. : Варта, 2005. - 544 c. - Бібліогр.: с. 525-542. - укp.

Систематизовано категоріально-понятійний апарат теорії та практики забезпечення національної та міжнародної безпеки. Обгрунтовано методологію системного підходу щодо розгляду системи європейської безпеки. Розглянуто історію розвитку людської цивілізації протягом останніх 400-т років у контексті упорядкування на міжнародному рівні процесу створення системи безпеки та її перетворення в соціальний інститут. Висвітлено специфіку геостратегії провідних держав світу щодо європейських інтеграційних процесів у воєнно-політичній сфері. Показано роль міжнародних організацій у формуванні системи європейської безпеки. Висвітлено взаємовідносини України з державами-членами Європейського Союзу й обгрунтовано перспективні напрямки її інтеграції в систему міжнародної безпеки.

Систематизирован категориально-понятийный аппарат теории и практики обеспечения национальной и международной безопасности. Обоснована методология системного подхода по изучению системы европейской безопасности. Рассмотрена история развития человеческой цивилизации на протяжении последних 400-т лет в контексте упорядочения на международном уровне процесса создания системы безопасности и ее преобразования в социальный институт. Освещена специфика геостратегии ведущих стран мира относительно европейских интеграционных процессов в военно-политической сфере. Показана роль международных организаций в формировании системы европейской безопасности. Освещены взаимоотношения Украины со странами-членами Европейского Союза и обоснованы перспективные направления ее интеграции в систему международной безопасности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф083 + Х918.112 + Х915.22(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Храбан І.  
Нормативно-правова основа європейської концепції Спільної зовнішньої політики та політики безпеки / І. Храбан // Право України. - 2003. - № 11. - С. 147-150. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Ф4(0)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Храбан І.  
Системний підхід до політологічного аналізу євроатлантичної системи безпеки / І. Храбан // Політ. менеджмент. - 2009. - № 2. - С. 119-127. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто проблеми реорганізації Організації північноатлантичного договору як євроатлантичної системи безпеки в постбіполярний період розвитку міжнародних відносин. Для розкриття сутності трансформаційних процесів, що відбуваються усередині та навколо НАТО, застосовано метод системного підходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Храбан І. А. 
Конфігурація європейської безпеки в контексті реалізації національних інтересів України (воєнно-політичний аспект) : автореф. дис... д-ра політ. наук / І. А. Храбан; Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки Ради нац. безпеки та оборони України. - К., 2008. - 32 c. - укp.

Комплексно досліджено системний характер європейської безпеки. Розкрито сутність, тенденції розвитку та напрями створення нової системи безпеки Європи у воєнно-політичній сфері. Розглянуто історію розвитку людської цивілізації протягом останніх 400 років у контексті упорядкування на міжнародному рівні процесу забезпечення безпеки, перетворення його в систему, сформовану на інституційних засадах. Розроблено класифікацію основних моделей, побудованих на базі різних систем міжнародної безпеки, зокрема, з використанням європейського компонента. Проаналізовано еволюцію системи європейської безпеки та міжнародних подій, що відбулися після ліквідації двополюсної системи забезпечення міжнародної безпеки. Запропоновано концепцію створення на базі сучасних систем європейської безпеки - євроатлантичної (НАТО), європейської (ЄС) та євроазійської (ОДКБ) - нової системи загальноєвропейської безпеки й її використання на території більшості держав-членів ОБСЄ. З'ясовано, що Україна, зважаючи на її геополітичне положення та масштаби, не може бути активним учасником подій, які визначатимуть майбутнє Європи та світу. Зроблено висновок, що в інтересах забезпечення національної безпеки Україна зобов'язана взяти участь у формуванні нової архітектури безпеки європейського континенту з використанням необхідного військового, військово-технічного й інтелектуального потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Х918.112 + Ф033 + Ц1,8(4УКР)1 + Х915.22(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Храбан І. А. 
Цивільний контроль над збройними силами в демократичній державі (досвід США і проблеми України) : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / І. А. Храбан; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 20 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено аналізу тенденцій розвитку основних форм і способів цивільного контролю над збройними силами демократичної держави. З одного боку, основним взірцем такого контролю була взята модель цивільного контролю над армією США. З іншого - проаналізовано стан та шляхи вирішення цієї проблеми в Збройних Силах України. Встановлено, що цей процес в Україні розпочався і вже досягнуто певних успіхів, але він є довготривалим. На сьогодні Українська держава знаходиться тільки на його початковому етапі. У результаті дослідження іноземного досвіду та перших спроб України вирішити це питання надано практичні рекомендації з напрямків розвитку основних форм і способів демократичного цивільного контролю над армією України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ц4,8(4УКР)27

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304326 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського